Case - ładujemy nowy akumulator

Jakie jest napięcie buforowe, konserwacyjne po pełnym naładowaniu akumulatora.

Najróżniejsze ładowarki mają okazję posiadać rozmaite ustawienia , a oprócz tego skrypty ładowania przeto sprawdzając napięcie należałoby uwzględnić w której fazie jest ładowanie. Napięcie buforowe niekoniecznie powinno znajdować się wyższe aniżeliby 13,8V , a oprócz tego jak wspomniano, przy dłuższym magazynowaniu, zalecane jest utrzymywanie niższego napięcia napięcie. Czy należałoby ładować nowy akumulator po zakupie?.

Spotykane są dodatkowo rozwiązania zautomatyzowane polegające na okresowym doładowywaniu akumulatora, np.: raz na tydzień hipotetycznie jeżeli już napięcie spadnie poniżej oznaczonego progu. Takie ładowarki sprawdzą się najlepiej przy przechowywaniu akumulatorów jako że żądają nadzoru, utrzymują akumulator poprzez calutki okres gotowy do używania jak i właściwie doładowany a jednocześnie nie doprowadzają do utraty elektrolitu.

Akumulatory magazynowane poprzez dłuższy okres lub poza sezonem użycia powinny zostać okresowo doładowywane. Częstotliwość doładowywania jest zależna od temperatury przechowywania. Zakładając magazynowanie w temp. 20 st. C, akumulatory powinny był doładowywane co trzy miesiące. Datę ostatniego doładowania najlepiej zanotować. Doładowywanie magazynowanego akumulatora. . Co zdarza się przy chwilowym zaniku zasilania (po ustawieniu właściwości odłączyć ładowarkę na momencik od zasilania). Czy może po ponownym podłączeniu do prądu ładowarka „pamięta” ustawienia i wraca do tryby konserwacji.

Jak ładować akumulator?

To jest uzależnione od pojemności. Np. większe akumulatory 160Ah - 200Ah wymagają prądu ładowania kilkudziesięciu amperów.

Pewne wybitnie rozwinięte ładowarki niestety nie posiadają takiej procedur a to może znaczyć, że nie wypełnią swojej zadań. Szybkość samorozładowania jest charakterystyczna dla właściwego modelu jak i jest określona w karcie katalogowej.

Akumulatory żelowe ulegają samorozładowaniu w przybliżeniu 3% pojemności / miesiąc w temp. obszaru 20 st. C. W niższych wartościach temperatury zdarzenie zachodzi wolniej a w wyższym temperaturach napięcie akumulatorów zmniejsza się szybciej. Akumulatory bezobsługowe AGM moglibyśmy pozostawić na nieustannie przyłączone do ładowarki automatycznej, przeznaczonej do właściwego typu akumulatorów.

Przy wyżej wspomnianym rozwiązaniu najkorzystniej jest o ile akumulator pozostaje na dolnej granicy napięcia buforowego (zwykle określone na poziomie 13,5V). Pewne ładowarki po finiszu ładowania pozostawiają akumulator na jeszcze niższym napięciu (około 13,2V).

Na intensywność samorozładowania wpływ ma dodatkowo wilgotność , a oprócz tego ewentualne zanieczyszczenia w punkcie składowania. Magazynowanie winno się odbywać w miejscu: chłodnym, suchym , a oprócz tego pozbawionym zanieczyszczeń, zapylenia. Napięcie akumulatora po nabyciu oraz samorozładowanie. Pozostawiając akumulator podłączony do automatycznej ładowarki na dłuższy okres należy sprawdzić:. Napięcie nowiutkiego akumulatora po nabyciu być może ciut niższe niżeli napięcie spoczynkowe, zwykle zmieści się w sferze 12,6-12,9V. Zniżenie napięcia podczas transportu z fabryki jest normalnym zjawiskiem - jest to tak zwane samorozładowanie.

Podczas o ile akumulator był prawidłowo składowany przez sprzedawcę, akumulator mamy opcję montować wprost po kupnie do urządzenia. Nie ma konieczności nadprogramowego ładowania przed zastosowaniem, chyba że składowaliśmy akumulator przez tygodnie czy miesiące po otrzymaniu.

Akumulatory bezobsługowe są dostępne w stanie naładowanym. Szczerze po rozpakowaniu godzi się sprawdzić akumulator: wykluczyć skazy mechaniczne osłony , a ponadto zmierzyć napięcie , a ponadto jeżeli nie ma zastrzeżeń można go zamontować.